Sınav/Kayıt Ücretleri

Anadolu TÖMER’in düzenleyeceği programların/kursların ve sınavların ücreti, Yönetim Kurulunun önerisiyle Üniversite Yönetim Kurulu tarafından belirlenir.
 
Düzey Belirleme Sınavı (DBS) ve Türkçe Yeterlik Sınavı (TYS) TÖMER’de öğrenim gören öğrencilerimiz için ücretsizdir. Anadolu TÖMER’de Türkçe hazırlık kurslarında en az 2 düzey için kurs katılım ücreti ödemiş kursiyer, aynı kurs döneminde Anadolu Türkçe Yeterlik Sınavına 1 kez ücretsiz katılma hakkına sahiptir.
 
Türkçe Yeterlik Sertifika Sınavı (TYS) sadece sertifika almak isteyen ve Türkçe hazırlık programına/kursuna öğrenci veya kursiyer olarak katılmamış kişiler için ücretlendirilir. Türkçe Yeterlik Sertifikası almak isteyenler Anadolu TÖMER tarafından eğitim yılı için belirlenmiş sınav ücretini Anadolu TÖMER hesabına ödemek suretiyle Anadolu Türkçe Yeterlik Sınavına katılabilir.
 
 
         Türkçe Yeterlik Sertifika Sınavı (TYS) ücreti 400 TL’dir.
 
 
 
 
Kurs Kayıt Ücreti
 
Anadolu TÖMER hazırlık kurslarında eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler/akademisyenler ve Türkçe öğrenmek isteyen misafir öğrencilerimiz için kurs ücretlendirmesi şu şekildedir:
 
 
                A1 Kurs ücreti                       : 1.750 TL
                A2 Kurs ücreti                       : 1.750 TL
                B1 Kurs ücreti                       : 1.750 TL
                B2 Kurs ücreti                       : 1.750 TL
                C1 Kurs ücreti                       : 1.750 TL
 
 
Toplam kurs ücreti 8.750 TL’dir. Kurs ücretine A1+A2+B1+B2+C1 kurları öğretim faaliyetleri, sınavlar, kitaplar ve CD, konuşma, yazma ve okuma kulüpleri, kültürel geziler, sosyal etkinlikler ve mezuniyet dâhildir.

 

ANADOLU TÖMER HESAP NUMARASI
 
ÜNİVERSİTE ADI:            A.Ü. Türkçe Öğr. Uyg. ve Arş. Merkezi DSİ
BANKA ADI:                       T.C. Ziraat Bankası Anadolu Üniversitesi Şubesi
IBAN:                                   TR680001001900960991965001
Türkçe